суббота, 13 октября 2012 г.


ПОРТФОЛІО ПРОЕКТУ

Назва проекту  Зміна агрегатного стану речовини
Назва навчальної теми Зміна агрегатного стану речовини
Основний та другорядні навчальні предмети
 фізика, хімія
Вік учнів 12-13, 7 клас
Стислий опис проекту  Даний проект був розроблений з метою вивчення теми « Будова речовини» у 7 класі на уроці фізики, а також застосування на уроках хімії, а також для отримання кінцевого продукту, який був досліджений протягом проекту, а саме розв’язування  якісних задач з урахуванням зміни агрегатного стану речовини.
Основна ідея проекту полягає у розвитку у учнів навичок мислення високого рівня, а саме: навчити учнів збирати інформацію, аналізувати та класифікувати її; висувати гіпотези та ідеї; обговорювати результати досліджень. 
План 
План навчального проекту
План впровадження проекту
Навчальні цілі:
  • Навчитися порівнювати фізичні властивості тіл у різних агрегатних станах;
  • Пояснювати будову речовини в різних агрегатних станах, дослідні факти, що підтверджують рух і взаємодію мікрочастинок речовини;
  • Навчитися спостерігати явище дифузії та роботи вірні висновки ;
  • Ввести поняття густина, маса, об’єм;
  • Навчити розв’язувати задачі, застосовуючи формулу густини, залежність лінійних розмірів тіл від температури.
Оцінювання  Доречно оцінювання проводити за трьома етапами: 1) На початку проекту. 2) Впродовж роботи над проектом. 3) Наприкінці роботи над проектом. На першому етапі ми використаємо метод «ЗХД» та метод «Файл статистики роботи учня». На другому етапі ми використовуємо методи «Самооцінювання і рефлексія», «Письмові й усні тестування і вікторини». На третьому етапі оцінювання проводимо за допомогою методів «Спостереження груп» та «Демонстрація». Вчитель проводить опитування учнів та оцінює залікову презентацію за допомогою Контрольного списку  та оцінювання навичок спільної діяльності.

 Діяльність учнів Перед початком роботи над проектом вчитель за допомогою буклету робить рекламу даного проекту. На початку проекту вчитель демонструє презентацію ідей проекту. Після ознайомлення зі слайдами учні намагаються відповісти на ключеві та тематичні питання проекту. 
Учні об’єднуються у групи для виконання дослідження при вивченні теми. Групи: 
1) Пошуковці (шукають інформацію за темою у бібліотеках та за допомогою пошукових систем Інтернету) 2) Аналітики (аналізують та систематизують інформацію, яку надали пошуковці) 3) Спостерігачі (проводять іспити на практиці) 4) Доповідачі (створюють презентацію за допомогою даних наданих аналітиками та спостерігачами та презентують її з поясненням) Кожна група створює та демонструє свою презентацію, в якій докладно доповідають про виконання дослідницької діяльності, а також про планування того, що ще потрібно виконати. Наприкінці роботи над проектом учні, які увійшли до четвертої групи доповідачем звітують перед батьками та адміністрацією школи про виконану роботу з дослідження теми.
Відомості про автора: Фінтісова Лариса Віталіївна
Фах, навчальний предмет: вчитель, фізика
Навчальний заклад: Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17 Харківської міської ради Харківської області
Місто\ село, район, область : м.Харків
larisafintisova@gmail.com
Відомості про тренінг:
Дата проведення тренінгу: 01 - 05 жовтня 2012
Місце проведення тренінгу: Харківська гімназія № 55
Тренери : Ходацька Олена Вікторівна

Комментариев нет:

Отправить комментарий